Polegamy na połączeniu tradycji, wiedzy i profesjonalizmu, dlatego zatrudniamy wykwalifikowane masażystki masażu tajskiego z Tajlandii. Nasze masażystki zostały absolwentkami znanych tajlandzkich szkół masażu. Zdobyły nasze zaufanie swoją wiedzą i umiejętnościami. Posiadają od 5 do 10 lat doświadczenia. Gwarancją wysokiej jakość usług jest nie tylko doświadczenie, sprzęt, ale również certyfikowane kosmetyki jakich używamy do masażu i pielęgnacji.

Bogata oferta masaży tajskich w Nowym Targu

Dbając o jakość produktów do masażu używamy wyłącznie kosmetyków na bazie naturalnych, ekologicznych komponentów. Oferujemy szeroką gamę masaży tajskich i orientalnych rytuałów upiększających ciało. Jesteśmy siecią salonów masażu tajskiego.

Historia masażu tajskiego

Masaż tajski jest sztuką opierającą się o bardzo bogatą wiedzę o zdrowiu człowieka. Twórcą masażu tajskiego był Shivago Komarpaj – osobisty lekarz buddy 500 p.n.e. Medycyna chińska i indyjska miała znaczący wpływ na historię masażu tajskiego. Zalążki przekazywanej wiedzy ustnej sięgają 2500 lat wstecz. Tajowie czerpali z medycyny chińskiej wiedzę o ziołach oraz akupunkturze. Uwzględniali koncepcję krążenia energii. „Nuad boran” w języku tajskim oznacza starożytny masaż. Połączenie wszystkich księstw tajlandzkich w Cesarstwo Sukhothai, czyli pierwsze królestwo, nastąpiło w XIII wieku. W XV i XVI wieku zostały złożone w narodowych archiwach stolicy królestwa wszystkie materiały z zakresu medycyny. Po wielu wojnach w XVIII wieku pozostały tylko dwa teksty: Księga Chorób i Farmakopea Króla Nariana. W relacjach Simona de Loubere, francuskiego urzędnika, w 1661 roku pojawiały się pierwsze wzmianki o masażu tajskim. W roku 1836 został utworzony parauniwersytet nauczający medycyny, farmacji, a także masażu leczniczego. W 1906 roku zebrana wiedza medyczna została spisana i uznana jako oficjalna medycyna królewska. Zawierała ona wszelkie procedury masażu nazwane „terapią rąk”. W maju 1962 roku Moh ponl Tomyanim jako menadżer Centrum Medycznego i Szkoły Masażu zorganizował pierwszą otwartą szkołę masażu tajskiego.